Tegelik põhjus, miks kohtus peaminister Jüri Ratas Swedbanki ja Luminori juhtidega

  1. oktoobril 2018 kohtus peaminister Jüri Ratas Swedbank grupi juht Birgitte Bonneseni, Swedbank Eesti juhatuse esimehe Robert Kitti ja Luminori tegevjuht Erkki Raasukesega.

Kuigi peaministri büroo andis kohtumisele ametliku selgituse, on tegelikult põhjuselt tähelepanu osvalt eemale juhitud.

Peaministri büroo juhataja Urmas Seaver selgitas ERR’ile kohtumise põhjust järgmiselt:

“Peaminister arutas Swedbanki ja Luminori juhtidega olukorda Eesti pangandusturul. Samuti tunnustasid osapooled Eesti institutsioonide viimaste aastate tulemuslikku tööd rahapesu tõkestamisel. Peaminister Jüri Ratas on korduvalt rõhutanud, et see on meie selge prioriteet. Eesti on pööranud rahapesu tõkestavate meetmete tugevdamisele tõsist tähelepanu ja reegleid karmistanud. Eesti finantssektorit on finantsinspektsiooni, rahapesu andmebüroo ja prokuratuuri koostöös väga palju korrastatud,” rääkis ERR’ile peaministri büroo juhataja Urmas Seaver.

ERR’i sõnul ei õnnestunud neil Erkki Raasukest kommentaariks tabada ning Robert Kitt keeldus selgitust andma.

Vaatame asja pisut teisest valgusest. Riigikogu õiguskomisjonis on ülekaalus koalitsiooni parterite esindajad ning seda juhib peaministri parteikaaslane. Teatavasti tõstatas õiguskomisjon riigikogus arutelu, mille eesmärgiks on tõhustada rahapesu vastast tegevust.

Usaldusväärsetelt allikatelt tulnud infole tuginedes oli visiidi tegelik eesmärk, et peaminister mõjutaks Riigikogu õiguskomisjoni ning hoiaks fookust Danske panga rahapesu juhtumil jättes seeläbi Swedbank’i ja Luminori tähelepanuta.

Jaga artiklit:

1
Jäta kommentaar

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Uuemad Vanimad Populaarsed
villu

loogiline et jätta mõnda olulist asja/probleemi tähelepanust ilma selleks on vaja suurt pauku mujal.